Nadchodzi nasze odkupienie

 

Pierwszy tydzień Adwentu jest początkiem naszej podróży w odkrywaniu Boga na nowo, w tym roku, w tym konkretnym czasie. Wcielenie Boga w Jezusie z Nazaretu nauczyło nas, że nasz Bóg wszedł w samo serce stworzenia, czekając na odkrycie w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Czytaj więcej
Spotkanie sióstr przełożonych w Gietrzwałdzie.

W dniach 11 - 13 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie Sióstr Przełozonych Polskiej Prowincji naszego Zgromadzenia. Mogłyśmy spotkać się ze sobą, podzielić się radościami i troskami poszczególnych wspólnot, spędzić czas na modlitwie u Pani Gietrzwałdzkiej powierzając Jej nasze Zgromadzenie, przyjaciół i dobrodziejów naszych wspólnot, a także trudne sprawy, które dzieją sie w okól nas i w świecie. 

Czytaj więcej
Św. Katarzyna z Aleksandrii - nasza Patonka.

 

25 listopada - w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej - Patronki naszego Zgromadzenia, dziękujemy dobremu Bogu za 450 lat istnienia sióstr katarzynek oraz za wszelkie błogosławieństwo, jakie przez ręce wielu pokoleń córek Matki Reginy mogło być przekazywane światu. Prosimy również Boga przez Jej wstawiennictwo o dalsze błogosławieństwo i nowe powołania.

Kim jest nasza Patronka:

Czytaj więcej
Dziękujemy za ich wierność i miłość

     W październiku świętowałyśmy jubileusze zakonne ośmiu sióstr katarzynek. Razem z kapłanami i przybyłymi gośćmi dziękowałyśmy za ich wierność powołaniu i świadectwo w codzienności, za 60 i 70 lat życia konsekrowanego. Uroczystości przewodniczył ks. arcybiskup warmiński Józef Górzyński.

     Te siostry zapisały piękną kartę historii naszego Zgromadzenia, dlatego warto przy tej okazji wspomnieć o każdej z nich.

Czytaj więcej
Ekipa Canal Plus w klasztorze

    Od poniedziałkowego poranka (4 października) gościłyśmy ekipę telewizji Canal Plus, która nagrywała dokument o codziennym życiu sióstr zakonnych. W jednym z odcinków będzie mowa o katarzynkach.

     Zaprosiłyśmy ich do dwóch naszych domów. Do małej wspólnoty w Olsztynie przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz do dużego domu prowincjalnego w Braniewie.

Czytaj więcej
Wiadomość z Sovetska w Rosji

     Pragnę podzielić się moją radością. Spotkało mnie wielkie zaskoczenie i wielka niespodzianka.
Otóż 25 września 2021 roku, po spotkaniu duszpasterskim księży i sióstr pracujących w Obwodzie kaliningradzkim, na zakończenie Mszy świetej z ks. Dubininem, Biskupem pomocniczym Archidiecezji Moskiewskiej, odpowiedzialnym za Obwód kaliningradzki, zostałam odznaczona medalem od Gubernatora Obwodu kaliningradzkiego za zasługi w dziedzinie poprawy warunków życia socjalnego oraz rozwoju życia duchowego.

Czytaj więcej
Bł. Regina w Zalesiu Górnym

    W niedzielę 19 września 2021 roku, na zaproszenie Ks. Proboszcza Parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym koło Warszawy, uczestniczyłyśmy w uroczystości wprowadzenia relikwii bł. Matki Reginy do Parafii. Jest to dla nas radość, ponieważ doświadczyłyśmy parafii prawdziwie żywej i zaangażowanej, otwartej na potrzeby dzieci, młodzieży i dorosłych.

     Modlitwa naszych sióstr i obecność bł. Reginy Protmann niech wspierają tę wspólnotę i jej duszpasterzy w drodze do Jezusa.

Czytaj więcej