Tak jak Maryja...

25 czerwca nasze Siostry pracujące na Białorusi, zorganizowały dzień skupienia dla dziewcząt z Grodna.
Tematem przewodnim tego dnia było :"Nawiedzenie Świętej Elżbiety!"
Dziewczyny razem z Siostrami, piechotą wyruszyły z Grodna do Kopciówki. Warto zaznaczyć, że Kopciówka, to swoista Częstochowa na Białorusi.

Czytaj więcej
Z wizytą u Matki Bożej Trakelskiej - Białoruś

Na początku czerwca 140 dzieci z parafii Miłosierdzia Bożego w Grodnie, gdzie posługują nasze Siostry Katarzynki, wyruszyły autobusową pielgrzymką do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Trakelskiej, aby podziękować za zakończenie roku katechetycznego. Kiedy mali podróżnicy przybyli do Matki Bożej, podarowali Najświętszej Maryi Pannie dar swoich dziecięcych serc - modlitwę różańcową.Mieli też okazję skorzystać z sakramentu spowiedzi.

 

Czytaj więcej
Niezapominajki dla bł. Reginy

     Maj to miesiąc, w którym kwitną znane wszystkim, małe, najczęściej niebieskie kwiaty. 15 maja obchodzony jest Dzień Niezapominajki. Chodzi o pamięć - zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i lokalnych tradycji.

     Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie wybrały się na sadzenie niezapominajek w kilku miejscach miasta. Między innymi przy pomniku błogoslawionej Reginy Protmann, patronki  Braniewa.

 

Czytaj więcej
Wizyta leśników - sadzonki lipy i świerka

     W dniu 6 maja w braniewskim klasztorze odbyła się ciekawa uroczystość. Swoją obecnością zaszczycili nas pracownicy Nadleśnictwa Zaporowo wraz z nową Panią Nadleśniczy oraz braniewski Starosta wraz ze swoim Zastępcą.
     Otrzymałyśmy pod opiekę sadzonki lipy drobnolistnej i świerka pospolitego, które wyrosły z nasion pobłogosławionych przez Ojca Świętego Franciszka podczas specjalnej pielgrzymki olsztyńskich leśników do Watykanu w grudniu 2017 r. Do klasztornego ogrodu trafiło 12 drzewek.

Czytaj więcej