Paczuszka Dla Maluszka

     Nie za górami, nie za lasami, całkiem niedawno temu powstał Dom Samotnej Matki w Gutkowie. Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary - Malewskiej w Barcikowie pragnąc zdążyć przed św. Mikołajem i wesprzeć mieszkańców Domu, zorganizowała Akcję "Paczuszka dla Maluszka". Celem Akcji było zebranie przedmiotów potrzebnych do opieki nad dziećmi w wieku od kilku dni do kilku lat.

Czytaj więcej
Nagroda Amicus Bonus

     W dniu 23 listopada rozstały wręczone nagrody Amicus Bonus dla ludzi zajmujących się opieką społeczną. Jest to coroczna nagroda przyznawana przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego wyróżniającym sie jednostkom, dzialaczom i zespołom.

     Jedno z nagród zostało przyznane dla Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku. W zespole pracowników tego domu znajdują sie również nasze siostry.

     Wyróżnienie odebrała siostra M. Arkadia - Małgorzata Napiórkowska wraz z delegacją pracowników.

Czytaj więcej
WSZYSCY ŚWIĘCI BALUJĄ W NIEBIE...
W ostatnich dniach w wielu miejscach odbywały się bale, marsze i inne imprezy ukazujące świętych, związane z Uroczystością Wszystkich Swiętych. W minioną niedzielę odbył się Bal Wszystkich Świętych w Ornecie. Wzięły w nim udział także nasze siostry.
 
Czytaj więcej
Odwiedziny w Gietrzwałdzie

     Matko Gietrzwałdzka módl się za nami … nie bójcie się ja zawsze jestem z Wami.

     Tegoroczny odpust w Gietrzwałdzie, połączony z dożynkami archidiecezjalnymi miał szczególny charakter, przypadał bowiem w 145 rocznicę Objawień Najświętszej Maryi Panny.
     11 września wraz z Matką Błażeją i dwiema siostrami z Ornety wyruszyłyśmy busem z Braniewa, aby jak co roku pokłonić się naszej najlepszej Orędowniczce i u Niej szukać wsparcia, ogarniając modlitwą nasze Zgromadzenie, nasze zakonne wspólnoty ale też i wydarzenia współczesnego świata. W naszym zakonnym domu w Gietrzwałdzie siostry ugościły nas kawą i ciastem oraz zaprosiły na obiad. Część z nas udała się od razu na mszę na Gietrzwałdzkie Błonie, zaś część wzięła udział w odpustowej procesji.

Czytaj więcej
Dzień skupienia dla dziewcząt w Grodnie

Siostry z Grodna 11 sierpnia 2022 r. zorganizowały dzień skupienia dla dziewcząt pod hasłem:"Przebaczenie - dar Boga". Rozważając fragment Ewangelii św.Mateusza o nielitościwym słudze, dziewczyny pochylały się nad darem Bożego miłosierdzia i uczyły się wychodzić z przebaczeniem do najbliższych.

Czytaj więcej