Piknik u sióstr katarzynek

     W połowie maja miałyśmy radość gościć mieszkańców Braniewa i okolic na pikniku zorganizowanym w ogrodzie klasztornym.
     Była to pierwsza taka inicjatywa, która bardzo fajnie się udała. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, którzy włożyli wiele serca w przygotowanie tego wydarzenia. Przy okazji otrzymałyśmy wsparcie finansowe na remont dachu. Jego naprawa trwa już od ponad miesiąca.

Czytaj więcej
Relikwie bł. Reginy w Parafii św. Józefa w Warszawie

     Matka Regina, w swoich relikwiach obecna jest w naszych wspólnotach, a dzięki temu obecna jest w różnych regionach Polski i świata. Dziś w swoich relikwiach obecna jest również w warszawskiej parafii św. Józefa. Tu przybywają ludzie z różnych stron, aby wśród ogromnego zastępu świętych i błogosławionych szukać pomocy, pocieszenia i wstawiennictwa u Boga.

Czytaj więcej
Rozpoczynamy piękny i głęboki czas Wielkiego Postu

Słowa z Orędzia Ojca Świętego Franciszka na najbliższe 40 dni drogi:

Kiedy nasz Bóg się objawia, obwieszcza wolność: „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20, 2). Tak rozpoczyna się Dekalog dany Mojżeszowi na górze Synaj. Lud dobrze wie, o jakim wyjściu mówi Bóg: doświadczenie niewolnictwa jest wciąż odciśnięte w jego ciele. Otrzymuje dziesięć słów na pustyni jako drogę wolności. Nazywamy je „przykazaniami”, podkreślając siłę miłości, z jaką Bóg wychowuje swój lud.

Czytaj więcej
Nabożeństwo Czterdziestogodzinne

     Już za kilka dni rozpocznie się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową posypiemy głowy popiołem. Ten symboliczny gest ma nam przypomnieć  o konieczności pokuty i duchowego przygotowania się na Zmartwychwstanie Chrystusa. Zanim jednak to wszystko nastąpi, powoli będzie kończył się karnawał, a ludzie będą wykorzystywać czas na zabawę i spotkania z przyjaciółmi.

     My, siostry katarzynki zapraszamy do nieco innego zakończenia karnawału. Zapraszamy na Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.
Co to takiego? Już tłumaczymy.

     Jest to nabożeństwo związane z końcem karnawału a przygotowaniem do Wielkiego Postu.

Czytaj więcej
Po dniu wspomnienia Błogosławionej Reginy

     Liturgiczne wspomnienie błogosławionej Reginy Protmann to w naszych domach oczywiście dzień uroczysty. Przygotowujemy się do niego poprzez nowennę zanoszoną do Boga przez wstawiennictwo naszej założycielki.

     W dniu 18 stycznia w wielu kaplicach zakonnych została odprawiona okolicznościowa Msza Święta, a główne uroczystości odbyły się w Braniewie.

Czytaj więcej
Adwentowe przygotowania

     Adwentowe oczekiwanie ma wiele wymiarów. Na pierwszym miejscu są te modlitewne: wspólnotowe roraty i niedzielne wieczornice oraz osobiste - droga nawrócenia i przygotowanie miejsca Chrystusowi. Obok tego są przygotowania zewnętrzne: jarmark w Braniewie, jasełka, upominki i świąteczne strojenie klasztoru.

 

Czytaj więcej