W trosce o bezpieczeństwo Pasterzy

 

Po raz szesnasty MIVA Polska razem z Akademią Jazdy oraz Krajowym Duszpasterstwem Kierowców zorganizowała Kurs Bezpieczeństwa i Doskonalenia Techniki Jazdy dla Kierowców Biskupów. Wydarzenie miało miejsce na warszawskim Bemowie na Autodromie Automobilklubu Polskiego dn. 13 marca 2023 roku w dniu obrad sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Polski. W kursie udział wzięło blisko 30 kierowców.

W czasie kursu kierowcy biskupów podczas wykładu mogli dowiedzieć się m.in. o znowelizowanych przepisach ruchu drogowego i o aktualnych problemach bezpieczeństwa ruchu na drodze.

Podczas części praktycznej kursanci wraz z wyspecjalizowanymi instruktorami wykonywali określone ćwiczenia za kierownicą samochodu na autodromie, mi.in kontrolowanie toru pojazdu podczas częściowej utraty przyczepności. Uczestnicy mieli również okazję przejść próby na symulatorach bezpieczeństwa, które mają na celu podniesienie świadomości na temat zagrożeń drogowych.

Na zakończenie kursu J.E. Biskup Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy archidiecezji warmińskiej wręczył certyfikaty uczestnikom kursu oraz w imieniu Konferencji Episkopatu Polski podziękował kierowcom, za to, że bezpiecznie przewożą Pasterzy Kościoła. Biskup wyraził wdzięczność dla MIVA Polska za organizowanie tego kursu oraz za pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu i udzielił błogosławieństwa.

Pomysł Kursu Doskonalenia Jazdy dla Kierowców Biskupów powstał w 2001 r. po tym, jak w wypadku samochodowym zginął biskup radomski Jan Chrapek. Od tego czasu MIVA Polska organizuje cyklicznie kursy doskonalenia jazdy.

Warszawa, 20.03.2023                                                          S.M. Kornelia Olechno CSC