Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 

 Dzień w którym dziękujemy za tegoroczne plony .

 

Tego dnia - 15 sierpnia z braniewskich parafii wyruszyla piesza pielgrzymka do Fromborka na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W ostatniej chwili , aby wyruszyć na pielgrzymkowy szlak zdecydowały się s.M.Roża i s.M.Klara. Grupa pielgrzymów liczyła 123 osoby, a przewodnikiem i prowadzącym pielgrzymkę był ks.Prałat Leszek Galica. 

 

W czasie pielgrzymki zgodnie z przypadającą uroczystością modliliśmy się dziękując Bogu za tegoroczne plony ziemi. Prosiliśmy o pokój na świecie oraz we wszystkich intencjach naszego Zgromadzenia. Po dotarciu do Katedry Fromborskiej naszą grupę powitał ksiadz proboszcz Jacek Wojtkowski w towarzystwie ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego oraz kanoników fromborskich.

W Uroczystościach odpustowych oraz Uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Ks. Abp. Józefa Górzyńskiego wzięły udział Siostry z braniewskiej   wspólnoty: Matka Prowincjalna s.M. Błażeja , s.M.Asumpta, s.M.Laurencja, s.M.Bronisława , s.M. Józefa oraz s.M.Cyryla. Po zakończeniu Eucharystii Ks.Arcybiskup poświęcił zioła,kwiaty , zboża z tegorocznych zbiorów.