Majowe wydarzenia

     Początek maja obfituje w ważne wydarzenia, które dzieją się w naszej braniewskiej wspólnocie.

     Wyróżnienia za zasługi dla miasta Braniewa otrzymały dwie seniorki Zgromadzenia: siostra M. Józefa Krause i siostra M. Magdalena Krebs.

     Do tego zakończyłyśmy spotkanie formacyjne dla sióstr, w którym uczestniczyło ponad trzydzieści katarzynek, a do klasztornego ogrodu wreszcie zawitała oczekiwana wiosna. Poniżej pełniejsza relacja.

 

     W dniu 3 maja, podczas akademii okolicznościowej w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury, pośród osób wyróżnionych dla miasta Braniewa znalazły się nasze dwie siostry. Obie przez wiele lat były zaangażowane w proces beatyfikacyjny i szerzanie kultu błogosławionej Reginy Protmann, patronki miasta, a także w zgłębianie historii Braniewa i Warmii, w którą wpisuje się Zgromadzenie Sióstr św. Katarzyny. Tego dnia byłyśmy bardzo dumne, że ich cicha ale pełna pasji i wieloletnia praca została zauważona.

 

                           

   

     Podczas pierwszego majowego weekendu w klasztorze odbyło się pogłębienie życia zakonnego prowadzone przez ojca oblata Roberta Wawrzenieckiego. Siostry zgłębiały dokument pt. "Ekonomia w służbie charyzmatu i misji", zaś w trakcie konferencji i pracy w grupach odpowiadały sobie na pytanie: Czy ekonomia i duchowość są ze sobą sprzeczne?

 

     Maj to miesiąc podczas którego tradycyjnie śpiewany Litanię do Matki Bożej. W naszej zakonnej kaplicy nabożeństwo majowe jest codzienie (oprócz sobót) o godz. 17.30. Zapraszamy.  Niech piękno wiosennej przyrody pobudza nas do jeszcze piękniejszej modlitwy ku czci naszej Pani i Królowej.