Nie ma większej miłości...

Kochani, w tym roku pragniemy w szczególny sposób pamiętać o naszych siostrach męczenniczkach: Siostrze M. Krzysztofie Klomfass i jej piętnastu Towarzyszkach, które zginęły między 22 stycznia a 25 listopada 1945 r., w kontekście zakończenia II wojny światowej i wydarzeń, które po niej nastąpiły. Łączmy się w intensywnej modlitwie o łaskę ich beatyfikacji. 

Dzisiaj, 22 stycznia, wspominamy śmierć naszych dwóch sióstr: s. M. Krzysztofy Klomfass i s. M. Liberii Domnick.

Siostra M. Krzysztofa Klomfass (19 sierpnia 1903 - 22 stycznia 1945) pielęgniarka w szpitalu mariańskim w Olsztynie. Zginęła 22 stycznia zmasakrowana ranami kłutymi i ciosami zadanymi jej kolbami karabinów, zginęła w wierności złożonemu ślubowi czystości. Broniła się ze wszystkich sił, jednak bezskutecznie. Zmarła w wieku 42 lat.

Siostra M. Liberia Domnick (12 października 1904 – 22 stycznia 1945) pielęgniarka instrumentariuszka w szpitalu mariańskim w Olsztynie. W czasie bombardowania miasta ukryła się z dużą grupą chorych, w tym dzieci, w bunkrze przeciwlotniczym. Tam korzystając z pomocy świeckich pielęgniarek i uczennic troszczyła się o dzieci, które ze strachu krzyczały i płakały. Cierpiały też z powodu głodu i pragnienia. 22 stycznia wobec zaistniałej sytuacji odważnie wyszła ze schronu w poszukiwaniu pożywienia. Próbując przyjść z pomocą najmłodszym pacjentom szpitala w Olsztynie. Jej ciało znaleziono w pobliżu stacji. Została zastrzelona.