Dziękujemy za ich wierność i miłość

     W październiku świętowałyśmy jubileusze zakonne ośmiu sióstr katarzynek. Razem z kapłanami i przybyłymi gośćmi dziękowałyśmy za ich wierność powołaniu i świadectwo w codzienności, za 60 i 70 lat życia konsekrowanego. Uroczystości przewodniczył ks. arcybiskup warmiński Józef Górzyński.

     Te siostry zapisały piękną kartę historii naszego Zgromadzenia, dlatego warto przy tej okazji wspomnieć o każdej z nich.

 

 

 

 

    

 

Siostra M. Józefa Krause - postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego bł. Reginy Protmann oraz procesu beatyfikacyjnego sióstr katarzynek, Sług Bożych. Poświęciła wiele lat ofiarnej pracy w przygotowanie dokumentacji i czuwanie nad przebiegiem czynności kanonicznych.

Była pierwszą po wojnie z nominacji sekretarką i ekonomką prowincjalną, a następnie mistrzynią junioratu.

    Obecnie najstarsza w ślubach siostra naszej prowincji - 70 lat profesji zakonnej.

 

 

 

 

Siostra M. Anastazja Kowalewska - wieloletnia katechetka, mistrzyni postulatu, przełożona domu prowincjalnego.

Świętuje 60 lat profesji zakonnej. Mieszka w Braniewie, włączajac się w życie wspólnotowe, przygotowuje dekoracje i okolicznościowe ozdoby. Nie ma sobie równych w pakowaniu prezentów.

 

 

 

 

 

Siostra M. Bogumiła Krajewska - wieloletnia katechetka, obecnie pracuje jeszcze w kancelarii parafialnej w Dobrym Mieście, gdzie cicho i skutecznie angażuje się w posługę dla kościoła.

Świętuje 60-lecie profesji zakonnej.

 

 

 

 

 

 

 Siostra M. Hildegarda Motzki - wieloletnia zakrystianka. Jeszcze aktywnie pracuje w zakrystii kościoła parafialnego w Dobrym MIeście. Swoją pracę wykonuje z prawdziwym powołaniem i miłością.

Świętuje 60-lecie profesji zakonnej.

 

 

 

 

 

 

Siostra M. Irmgarda Mozoła - wieloletnia katechetka, niezmordowana w służbie Panu. Obecnie pracuje w Archiwum Diecezjalnym w Olsztynie.

Świętuje 60-lecie profesji zakonnej.

 

 

 

 

 

 

Siostra M. Magdalena Krebs - nasza skarbnica wiedzy o historii Zgromadzenia. Wieloletnia archiwistka prowincjalna, a wcześniej katechetka, radna generalna i przełożona prowincjalna. Włożyła wielki wkład w przygotowanie i poszukiwanie dokumentacji do procesu beatyfikacyjnego sióstr katarzynek, Sług Bożych.

Świętuje 60 lat profesji zakonnej

 

 

 

 

 

Siostra M. Stefania Ziemska - przez wiele lat służyła siostrom domu prowincjalnego w pracach domowych, szczególnie swoją posługą w kuchni. Nadal wspiera nas modlitwą i aktywną pomocą.

Świętuje 60-lecie profesji zakonnej.

 

 

 

 

Siostra M. Joanna Staniszewska - wieloletnia mistrzyni postulatu, sekretarka prowincjalna, referentka powołaniowa oraz archiwistka w Archiwum Diecezjalnym w Olsztynie. Obecnie mieszka w Ornecie.

 Świętuje 60-lecie profesji zakonnej.

 

 

 

 

 

 

Dziękując Bogu za te filary życia zakonnego, otaczajmy nasze siostry modlitwą, wypraszając dla nich wiele potrzebnych łask na dalszą drogę życia.