Ks. Kardynał Stefan Wyszyński - nasze wspomnienia

     Z okazji dzisiejszej uroczystości beatyfikacyjnej ks.Prymasa Stefana Wyszyńskiego, w naszej braniewskiej wspólnocie był czas wspomnień. Siostry, które miały kontakt z Ks. Prymasem, dzieliły się swoimi wspomnieniami.
     Nasza Matka powiedziała, że gdy była dzieckiem to jej mama często mówiła, że Prymas Wyszyński udzielał jej Sakramentu Bierzmowania. S. Goretti, s. Bernarda i inne starsze siostry wspominały Księdza Prymasa z licznych uroczystości kościelnych, min. we Fromborku, Świętej Lipce i innych miejscowościach.
     Jednak najwięcej wspomnień miała s. Magdalena, która pracowała na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Wspominała, że Ks. Prymas bardzo dużo pomógł naszym siostrom podczas otwierania nowej placówki w Łomiankach. Mówiła, że zachęcał, aby katarzynki przyszły pracować do centrali, a nie tylko na północy. Wspominała, że uczestniczyła w spotkaniach katechetycznych, na których pierwszą konferencję wygłaszał Ks. Prymas Wyszyński, dopóki mu zdrowie na to pozwalało.


     Ponadto siostry uczestniczyły w pogrzebie Ks. Prymasa i jedna z nich - s.Dolorosa, została uwieczniona na fotografii, która znajduje się w książce pt. Ostatnie Dni Prymasa Tysiąclecia. S. Magdalena miała okazję spotkać się z Ks. Prymasem w czasie, kiedy pracowała w Nowym Dworze Mazowieckim. Kardynał Wyszyński wówczas odbywał w tej parafii wizytację.
Dołączamy zdjęcia, zarówno z uroczystości pogrzebowej jak i z wizytacji parafii w Nowym Dworze Mazowieckim.