Marcowe wiadomości z St. Petersburga

     Przesyłamy gorące pozdrowienia z zimowego Petersburga. U nas do tej pory leży śnieg i jest dość chłodno. Są duże wahania temperatury. W ciągu dnia plus, deszcz ze śniegiem, a w nocy mróz. Każdy dzień przynosi nam coś nowego.
     Okres pandemii wniósł w nasze życie, jak i każdego z nas, wielkie zmiany. Przez ten czas nigdzie nie mogłyśmy wyjechać z powodu zamkniętych granic. I tak Rosja stała się dla nas drugim domem.
     Nasze życie cały czas kręci się wokół naszych podopiecznych. Ciągle żyjemy w wielkim niepokoju i strachu, aby nikt nie zachorował, aby nic się nie wydarzyło. Od roku codziennie śpiewamy Suplikację i odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji całego świata i nas samych, aby Pan Bóg wszystkich uchronił od nowej epidemii.


     Nasi podopieczni lubią obchodzić różne święta. I tak 23 lutego świętowaliśmy dzień mężczyzny, 8 marca dzień kobiet. Były życzenia, kwiaty, tort. Na 8 marca nasze babcie, z pomocą wolontariuszki, przygotowały piękne kartki z życzeniami dla nas, z których same były bardzo dumne. Interesujący obraz, kiedy mieszkańcy naszego DPS w wieku 88 – 94 lat siedzą przy stole i czytają książki, oglądają obrazki itp.
     17 marca to dzień śmierci księdza Hartmuta Kani. To już 20 rocznica. W kościele Matki Bożej z Lourd była odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Nikolaya Dubinina, z udziałem pracowników Caritas. Dziękowaliśmy Panu Bogu za wszystkie dzieła, jakie ks. Kania nam pozostawił. Prosiliśmy Boga o pomoc w kontynuacji tych dzieł, do których należy również nasz projekt. Wierzymy, że ksiądz Hartmut spogląda na nas z nieba i cieszy się, że babcie i dziadowie w naszym domu mają swój kącik na starość.
Obecnie przeżywamy okres Wielkiego Postu, staramy się ten okres przeżyć jak najlepiej, jednoczyć się z siostrami poprzez modlitwy, Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale.
Zapewniamy o pamięci w modlitwie, jak też o nią prosimy.
Z Bogiem


                                   Siostry z St. Petersburga