W dzień Świętego Józefa

     W uroczystość Świętego Józefa uczestniczyłyśmy w Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego w olsztyńskiej katedrze. Była to Msza św. imieninowa, a zarazem Ksiądz Arcybiskup oddał naszą diecezję pod opiekę Świętemu Józefowi.

     Przed Mszą Św. złożyłyśmy Ks. Arcybiskupowi życzenia od wszystkich sióstr katarzynek, zapewniając o naszej modlitwie i pamięci.
     Następnie udałyśmy się z wizytą do Ks. Arcybiskupa Seniora Wojciecha Ziemby. Nie była to oficjalna wizyta, ale po prostu odwiedziny.

     Kiedyś Ks. Arcybiskup odwiedził nas w Braniewie, więc chciałyśmy zrobić mu niespodziankę. Odwiedziny były bardzo miłe i rzeczywiście były dla niego niespodzianką. Przy kawie i ciastku poruszyłyśmy wiele tematów, było dużo radości.
     Na naszej drodze stanął jeszcze niespodziewanie Ks. Biskup Senior Julian Wojtkowski. Było to nieplanowane spotkanie, z którego też się cieszyłyśmy. Ks. Biskup dobrze pamięta siostry katarzynki a najbardziej Matkę Magdalenę – tak ją nazywał. Wspominał Braniewo, klasztor i bazylikę.
W tym jednym dniu odwiedziłyśmy i spotkałyśmy życzliwe nam zawsze osoby. Niech Dobry Bóg ogarnie swoją opieką biskupów naszej diecezji, a Święty Józef, Patron tego dnia i całego roku, niech ich wspiera.