Dzień Życia Konsekrowanego

     2 luty to tradycyjnie dzień życia konsekrowanego - święto sióstr i braci zakonnych, dziewic konsekrowanych oraz wszystkich osób żyjących w świeckich instytutach życia konsekrowanego.

     To cała mnogość najróżniejszych rodzin zakonnych, duchowości i charyzmatów, pracujących na chwałę Pana Boga i składających ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Siostry katarzynki są jedną z nich.

 

     Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki złożył życzenia wszystkim osobom życia konsekrowanego, na których pracy w dużej mierze opiera się Kościół.

„Dziękujemy przede wszystkim za ich modlitwę, za pracę duszpasterską, dziękujemy za włączanie się we wszystkie programy duszpasterskie Kościoła, za to umiejętne towarzyszenie klerowi diecezjalnemu, wszystkim księżom diecezjalnym, którzy chętnie odwołują się do pomocy osób życia konsekrowanego i w dużej mierze mogą także funkcjonować dzięki ich pracy” – powiedział abp Gądecki.

„Życzę, aby ten rok przyniósł jak najobfitsze owoce duchowe osobom życia konsekrowanego oraz, aby sprowokował dojrzewanie Kościoła, które następuje po chrzcie świętym u każdego osobiście oraz w całej społeczności Kościoła, a myślę, że to wszystko też przekłada się ostatecznie na życie naszej Ojczyzny i na poziom tego życia” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

BP KEP